Четвер, 13.08.2020, 09:23
Вітаю Вас Гість | RSS

Великобудищанська зош І -ІІІ ступенів

Меню сайту
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Батькам

ГОТОВНІСТЬ ДО ПЕРЕХОДУ У СЕРЕДНЮ ЛАНКУ НАВЧАННЯ

До уваги батьків 4 класу! Пропоную онлайн - діагностику готовності учнів 4-го класу до переходу у 5-й клас.

Діагностична інформація є основою для створення сприятливих умов для розвитку дітей з урахуванням їхніх індивідуальних можливостей та потенціалу.Класовод чи батьки можуть отримати індивідуально тексти тесту за запитом, якщо залишать свої контактні дані у https://www.facebook.com/rusyyak  чи особисто повідомлення у додатку Viber. Результати тестування опрацьовуються психологом, узагальнюються і робиться аналітичний висновок про рівень готовності дитини до переходу у наступну ланку навчання. ю  онлайн - діагностику готовності учнів 4-го класу до переходу у 5-й клас.

Поради психолога, які допоможуть попередити домашнє насильство:

 1. Пам’ятати, що ця кризова ситуація не буде вічною.
 2. Щоранку, прокинувшись, казати собі якусь мотивуючу фразу.
 3. Планувати свій день, виходячи зі своїх потреб: спільний час з рідними, час для свого хобі, працювати в городі, професійні завдання.
 4. Фізична активність. Підтримує наш психологічний і емоційний стан, зводять до мінімуму виникнення депресії та надмірної тривоги.
 5. Розподілити між собою ролі. Намагайтеся проговорити і навіть прописати обов’язки. В кожного тоді буде своя відповідальність, повага до іншого. 
 6. Для збереження доброго партнерського стосунку не забувайте про слова вдячності, підтримки, компліменти.
 7. Домовитися про час, щоб дозволити собі трохи відпочити.
 8. Домовитися про правило «стоп» – якщо хтось відчуває, що йому забагато, то може просто сказати «стоп» і таким чином зупинити напругу.

Номери телефонів «гарячих ліній»:

 • Національна гаряча  лінія з питань запобігання домашнього насильства, торгівлею людьми та гендерної дискримінації 0-800-500-005, або з мобільного 116-123 -  працює цілодобово;
 • Дитяча «гаряча лінія». 0-800-500-225, 116-111 (з мобільного);
 • Державний кол-центр з питань запобігання домашньому насильству 1547;
 • Урядовий кол-центр 1545;
 • У разі необхідності також надається правова допомога, звертатись на гарячу лінію координаційного центру з питань безкоштовної правової допомоги – 0-800 213-103. На гарячі лінії також можна звернутись в онлайн режимі.

  Ким ми хочемо бути під час епідемії COVID-19?

Підтримка психічного здоров’я

Актуальні події в Україні і світі (пандемія, карантин) викликають реакцію стресу в кожної людини, і це нормально. Ця ситуація є новою, потребує нових способів пристосування. Але рівень стресу можна знизити. Ми повинні розуміти, на що ми можемо впливати, а на що- ні. 

 

Практичні поради для батьків: навчання вдома під час карантину

1.  Діти, особливо старші, потребують батьківської підтримки. 2. Батьки повинні бути в контакті зі станом дитини і її почуттями, чесно говорять про те, що з нами відбувається. Треба просто сказати: “ Мені самому складно зараз зібрати себе в купу. Давай допоможемо одне одному – наприклад, разом складемо розклад на день. Я потребую твоєї допомоги”.3. Ми маємо розуміти, що перші два тижні карантину– це період адаптації, коли ми тільки напрацьовуємо новий життєвий досвід. 4. Дитина може просто не сприймати нас у ролі вчителя – і це нормально.

ПРАКТИЧНІ ПОРАДИ

1. Складіть з дитиною режим дня під час карантину. 2. У дитини, яка вчиться вдома, має бути окрема територія. 

 3. Слідкувати, щоб дитина будь-якого віку робила перерви. Маленькі втомлюються за 10-15 хвилин, підлітки – десь за півгодини.

4. Відчиняйте вікна, провітрюйте. 5. Допомогти структурувати підхід до навчання. Розбивати велике завдання на маленькі частини. Це стосується всіх дітей.

6. З якого завдання почати – з простого чи складного?  Є діти, які швидко встають, умиваються і починають усе робити. Таким дітям треба складне давати на початку. І робити зарядку після уроку. Є діти іншого типу – які довше розганяються. Таким дітям треба на розгін давати легші завдання, а складні – потім.

 1.   Обумовлений час або дзвоник будильника, який кличе до навчання

ПОЧАТКОВА ШКОЛА

У початковій школі мотивація до навчання – виключно зовнішня. Малюк вчиться заради задоволення, фану, заохочення. 

1.Режим дня. 2. Треба, щоб для навчання було окреме місце. 3. Важливо, щоб до навчання кликав якийсь сигнал.

4. Оптимально, коли дитина займається 10, максимум 15 хвилинПотім дзвенить дзвоник, дитина може випити води, порухатись. 

5. Батьки за дитину завдання не роблять. Але деяким дітям важливо, аби ми були в кімнаті, коли вони вчаться.  Час від часу можна підходити до дитини, питати, як справи, підтримувати її, прикладаючи руку до місця підтримки – між лопатками на спині. Це таємне місце підвищення самооцінки, додавання сил.

6. Застосовуйте так званий метод “зеленої ручки” – підкреслювати не недоліки, а успіхи.

СЕРЕДНЯ ШКОЛА

У школярів середньої школи під час підліткової кризи зазвичай страждає навчальна мотивація, тому що в мозку в цей час інші завдання. Тоді відбувається так званий синаптичний прунінг – відкидання невикористаних нейронних зв’язків. Дитина в цей момент стає дуже сонливою і починає трохи “гальмувати”. У неї потерпає довгострокова пам’ять. Це криза самотності, криза особистості.

1. Для підлітків  краще починати робочий день 9:30.

2. Підлітки чинять опір материнській фігурі.  Тому було б чудово разом із підлітком обрати та встановити певний звуковий сигнал, який кличе його робити уроки.

3. Підлітку важливо, аби ми бачили в ньому авторитетну фігуру. Перекладіть частину родинної відповідальності на нього, якщо він готовий її взяти.

4. Треба запитати підлітка, як краще облаштувати його місце.

5. Якщо підліток відчуває, що його контролюють – він буде бунтувати. Треба говорити, як ви цінуєте те, що він робить.

6. . Ми можемо вимагати чогось від дитини тільки тоді, коли їй є, що від нас дзеркалити. Вони мають бачити, що ми вчимось або працюємо з дому. 

СТАРША ШКОЛА

Учні старшої школи вже націлені на результат. Якщо дитина нормально розвивається і дорослішає, у неї вже формується внутрішня мотивація до навчання. Така дитина буде сама шукати, де ще знайти інформацію, що їй потрібна. Т

Розповісти їй про онлайн-курси, які ми самі бачили, різні джерела інформації з питань, що цікавлять дитину.

Треба слідкувати, щоб вона відпочивала і перемикалась на різні види діяльності. Ідеально 40 хвилин навчання. Перерва 10- 20 (фізичні вправи).

Гра в «ізоляцію». Як адаптуватись до режиму «карантин» - поради психолога батькам

У психології існує п'ять стадій прийняття стресової події, які цілком можна застосувати й до прийняття пандемії коронавірусу:

 1. Заперечення, яке фактично рятує психіку від гостроти удару на початку. На кшталт «так це десь там, у китайців», «до нас не дійде».

 2. Злість — маркер болю: несправедливо й боляче, цього не має бути. Чадо протестує та сперечається із дорослими. 

 3. Торг — дії направленні на ухилення від удару (ознайомлення з рекомендаціями МОЗ, симптомами, покупка антисептиків і масок).

 4. Депресія — приходить повне усвідомлення того, що відбувається насправді.

 5. Прийняття — інтенсивність емоцій поступово знижується, з’являється можливість подивитися на світ навколо й спробувати жити по-новому.

Отже, чого не варто робити батькам:

 • різко починати виховувати, або «перевиховувати» своїх дітей. Адже це лише забере багато сил, здоров'я і часу та зіпсує відносини сім’ї в умовах ізоляції;

 • примушувати дітей «використовувати час з користю, не байдикувати»;

 • в жодному разі не варто зводити нанівець переживання малечі. «Заспокійливі» висловлювання, на кшталт «Знайшов, про що переживати», замінити на «Я розумію, що ти боїшся».

 • не варто обговорювати в присутності дітей невтішні сценарії, деталізуючи подробиці.

 • не слід переглядати безкінечно фільми про віруси, хвороби, апокаліпсис, які лише підійматимуть рівень тривоги й страху. Краще подивіться комедію чи мультики з дітьми. 

Будьте здоровими! Дотримуйтесь гігієни рук і розуму!

Як запобігти тривозі та паніці при карантині

1.Відкиньте негативні емоції. Мисліть раціонально. Не піддавайтеся негативним емоціям. Ознайомтеся з наявною інформацією про коронавірус на офіційних джерелах.

2. Не драматизуйте ситуацію.  Тут важливо вимкнути телевізор/комп'ютер і відповісти собі на питання "Скільки часу я проводжу в електронних приладах, які показують мені новини? Чи точно це правдиві і достовірні новини?» На випадок підвищеного хвилювання і тривожності складіть для себе список речей і занять, які допоможуть Вам почуватися спокійно.

3. Стежте за своїм здоров’ям. Спіть не менше 7 годин, відпочивайте, робіть перерви у повсякденних завданнях, подбайте про повноцінне і якісне харчування. 

4. Оцініть реальність, займіться справою. Запитайте себе: «Як я себе почуваю?» Якщо все добре, це привід порадіти за себе, але ніяк не панікувати. Займіться справою! 

5. Що робити із бажанням запасатись продуктами? Включити режим раціонального і дбайливого ставлення до власних фінансів. Якщо виникає бажання терміново бігти у  магазин – потрібно відповісти собі на питання: "Чи можу я собі дозволити зробити якісну закупівлю на тиждень? Механізм, який тягне нас магазинів - це наша пам'ять поколінь.

Методи подолання панічного стану

Фізичний метод. Дозована ходьба, оздоровчий біг, плавання, велоспорт, дихальні вправи – ідеальні засоби для зняття напруги, покращують сон і не мають вікових обмежень. Поведінковий метод. Віднайдіть своє хоббі. Це допомагає зменшити стрес, зняти тривожність, знизити тиск, нормалізувати частоту серцевих скорочень і рівень гормону стресу.

Розумовий метод.Ви не можете змінити стресову ситуацію, але можете змінити свою реакцію на неї. Мати кращі сподівання, зберігати почуття гумору у скрутному становищі або розглядати ситуацію як випробування Вашої віри – все це способи керування своїми емоціями і подолання найбільш тривожних ситуацій.

Арт-терапевтичний метод.Малювання, ліплення, музика, фотографія, кінофільми, книги, акторська майстерність і багато іншого дозволяють розібратися у своїх почуттях, переживаннях і емоційних станах, підвищують особистісну цінність, сприяють формуванню позитивної "Я-концепції.

Консультування онлайн https://www.facebook.com/rusyyak

Форма входу
Пошук
Календар
«  Серпень 2020  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31
Друзі сайту
 
 
 
 
 
 

Copyright MyCorp © 2020
Безкоштовний конструктор сайтів - uCoz